Před několika lety, než přišla móda čínských výrobků, se skupina opravdových nadšenců – profesionálních hudebníků, realizátorů a inženýrů elektroniky rozhodla založit firmu na výrobu vysoce kvalitních studiových mikrofonů za velmi konkurenceschopné ceny a ve stejné kvalitě jako na trhu existující - drahé, německé, rakouské nebo dánské mikrofony.

Tvrdí, že s mikrofony je to jako s vínem. Existují lepší a horší roky. Záleží na použitém materiálu a technologii, které se v průběhu let mění a důležitá je i osoba, která mikrofon skládá a testuje. Každý ostřílený kytarista určitě chápe, jak důležité jsou správně vybrané a spárované lampy v zesilovačích. Tyto špičkové mikrofony jsou stejné a jen málo lidí ví nebo si pamatuje, že profesionální mikrofony jsou stále vyráběny ručně!

V současné době se spousta mikrofonů, s cílem získat dobrou cenu, vyrábí na dálném východě, a přestože se tyto levnější mikrofony těší stále větší oblibě, je obtížné u nich udržovat dostatečně vysokou kvalitu. Hlavním důvodem je vysoká nestabilita kvalifikovaného personálu a výroba mikrofonů vyžaduje zejména profesionální a zkušené montéry. Zakladatelé společnosti ADK našli perfektní řešení. Outsourcuji v Číně výrobu jednotlivých komponentů a prvků pro mikrofony, zatímco pod dohledem vysoce kvalifikovaných techniků a inženýrů v USA, provádí finální montáž. Tímto způsobem jejich výrobky nedosahují tak nízké ceny, jak u konkurenčních čínských výrobků, ale jejich kvalita je srovnatelná se špičkovými evropskými výrobci.

O mikrofonech ADK krásně mluví Bob Rosa – několikanásobný vítěz Grammy Awards v kategorii zvukař - „Použil jsem mikrofon ADK TC pro nahrávku vokálu jednoho se svých artistů. První efekt byl elektrizující a udělal velmi pozitivní dojem na všechny ve studiu. Zbožňuji „efekt úzkosti”, který lze získat z mikrofonu”. Bob Rosa nahrával: Whitney Houston, Mariah Carey, Ednita Nazario, Paulina Rubio.

Z dalších hvězd, které používají mikrofony ADK můžeme mezi jinými jmenovat tyto: Rise Against, Ray Charles, Megadeth, Wynton Marsalis, Juliette Pochin, The Beach Boys, Edge of Paradise.