Výrobci Monkey Banana uvádí na svém oficiálním webu, že počátkem všeho byl rok 2004, kdy začali navrhovat a utvářet design této značky ve svých vlastních studiích a ateliérech. Veřejnost se ale mohla pokochat, poslechnout si zvuk těchto "opičáků" a vůbec uvidět první výrobky až v roce 2010. Tomu samozřejmě předcházely léta vývoje, vylepšení a testování a pomohla tomu motivace, dosáhnout cenově dostupných reproduktorů v závislosti na kvalitě zvuku, což se podle našeho názoru povedlo.

Studiové monitory nabízejí velmi široký frekvenční rozsah, čímž potvrzují svou kvalitu. Subwoofery jsou konstruovány využitím technologie z leteckého průmyslu. Mikrofony poskytují širokou škálu směrových charakteristik. Vše doplňuje různé příslušenství, které utváří celek a hrdě reprezentuje tuto značku. Na našem e-shopu již můžete vybírat z řad produktů. 

Co se týče studiových monitorů, tak volíte ze čtyř označení - Baboon, Turbo, Gibbon a Lemur. Baboon jako jediný poskytuje speciální výškový reproduktor s technologí AMT, ale pouze ve řadě 6. Série Turbo nabízí nejrozmanitější a řekněme nejkvalitnější výběr, a to řady 4, 5, 6, 8 a subwoofer řady 10s. Dostupnější série Gibbon pak vyniká svým systémem AIR, a dále má ve svém obsahu řadu 5, 8 a subwoofer řady 10. Jedinečný je Lemur 5.

Mangabey, Bonobo a Hapa jsou označeními pro studiové, buďto lampové, či kondenzátrové mikrofony. V nabídce také naleznete studiové příslušenství, jako stojany, podložky pod reproduktory, D.I. boxy či pop filtr.