Korg Pa5X 61 - Profesionální aranžér

hvězda 1 hvězda 2 hvězda 3 hvězda 4 hvězda 5 (1)Počet hvězdiček je 5 z 5
Akce
3 885 bodů do věrnostního systému
Cena
97 140 Kč

Výrobce
Korg

Kód produktu
P03097

Nové inspirativní zvuky, inovativní a rychlejší pracovní postupy a zcela nový aranžér

Pa5X je nová vlajková loď z řady profesionálních aranžérů KORG. Jde o kompletně přepracovaný aranžér s nejmodernějším zvukovým procesorem a efektivním barevným uživatelským rozhraním. S Pa5X si užijete jedinečný zvukový zážitek, který vás bude zaručeně inspirovat a vybízet k neustálému hraní a tvorbě!

Pa5X je nabitý tisíci inspirativních zvuků a stovkami nových stylů, které jsou okamžitě a pohodlně dostupné prostřednictvím intuitivního a příjemného pracovního prostředí a ovládání. Zcela nový přední panel s přiřaditelnou PadMatrix a sekcí Mixer, vícebarevnými LED tlačítky a obrovským výklopným dotykovým displejem vám poskytnou kontrolu nad vaši hrou za všech okolností. Pa5X je vynikající pro živé hraní stejně tak pro kreativu a tvorbu ve studiu. S Pa5X najdete svůj vysněný zvuk bez ohledu na žánr.

Stručná charakteristika:

 • Prémiová kvalita a elegantní design
 • Moderní a zjednodušené uživatelské rozhraní
 • Bohatý zvukový procesor: EDS-XP
 • Ovládání v reálném čase
 • Pokročilý systém rozpoznávání akordů a kompletní knihovna akordových sekvencí
 • Plynulé přechody mezi zvuky, styly a skladbami
 • Špičkové duální crossfading přehrávače
 • Vytváření stylů a skladeb
 • Zpěvník, hudební knihovna
 • Kompletní zvuková knihovna
 • Intuitivní Mixer Sekce s rozsáhlou nabídkou efektů s nepřebernými nastaveními jejich parametrů
 • Vyhrazené mikrofonní a kytarové vstupy s nezávislým ovládáním efektů.
 • MIDI, USB, HDMI, audio vstup a výstup, pedálové konektory
 • Standardní formáty souborů
 • Volitelné vysoce kvalitní příslušenství

KORG · Pa5X Demo Songs

Prémiová kvalita a elegantní design

Pa5X byl navržen s ohledem na eleganci a odolnost. Disponuje robustním hliníkovým tělem a bočními panely z pravého dřeva, což celému konceptu dodává luxusní vzhled. Všechny klávesy poskytují autentický pocit ze hry a plnou kontrolu nad výrazem a hrou. 88klávesová vážená klaviatura je na dotek velmi realisticky podobná klavíru, zatímco 76 a 61 klávesové verze mají lehčí polovážené klávesy. Všechny klávesy disponují funkcí aftertouch, čímž získáte další zvukovou dimenzi.

Moderní a přehledné uživatelské rozhraní

Uprostřed Pa5X se nachází velký 8“ výklopný dotykový displej, který zobrazuje zcela přepracované GUI (uživatelské rozhraní), díky čemuž jsou všechny zvuky a funkce snadno dostupné za všech okolností – ať už hrajete doma, ve studiu nebo na pódiu. Barvy na displeji jsou pečlivě sladěny s barvami na programovatelných LED tlačítkách na ovládacím panelu. Toto barevné rozhraní vám umožní velmi snadnou navigaci.

KORG Pa5X

 

Výkonný zvukový procesor EDS-XP pro bohaté a inspirativní zvuky

Pa5X představuje zvukový procesor engine EDS-XP (Enhanced Definition Synthesis – Expanded), který staví na technologii používané v Pa4X s pokročilým hardwarem a novým výkonným operačním systémem, který posouvá zvukové možnosti na zcela novou úroveň. 24 stereo oscilátorů a 160 možností polyfonních hlasů pohání tisíce vysoce kvalitních zvuků, které pokrývají širokou škálů hudebních nástrojů a žánrů. Zvukový procesor EDS-XP také zavádí nové špičkové funkce, jako bubny a perkuse Round-Robin Smooth Sound Transition, funkce Sound-Controller 3 a mnoho dalšího. Tyto funkce poskytují novou úroveň zvukového realismu a výrazu, která je dostupná pouze na Pa5X.

Ovládání v reálném čase

Pa5X má plně programovatelnou ovládací sekci s 9 tlačítky a 9 posuvníky. Ovladačům lze přiřadit libovolnou funkci – od hlasitosti mixážního pultu po nastavení táhla, přes ztlumení mikrofonů a inverzní basy, příkazy posouvání textů a další. Přiřazená funkce je zobrazena na pomocném proužkovém displeji, díky čemuž budete vědět, co zrovna máte pod prsty – i v případě, že jste místo hlavního displeje na jiné stránce.

K dispozici je dále mnoho přiřaditelných ovladačů pro přidání a nastavení výrazu během hraní a Korg's DNC (Defined Nuance Control), který vám poskytne několik zvukových detailů hudebních nástrojů. Fadery, přepínače, reálné a virtuální matice ovládacích prvků v reálném čase, joystick a páskový ovladač lze přiřadit k modulaci libovolného parametru zvuku, což poskytuje přesné ovládání těch nejjemnějších nuancí a artikulace nástrojů.

 

Pokročilý systém rozpoznávání akordů a kompletní knihovna akordových sekvencí

Pa5X disponuje nejpropracovanějším systémem rozpoznávání akordů. Systém obsahuje režim Expert, který je vytvořen dle stylů hry těch nejlepších moderních jazzových pianistů. Dokonce lze spouštět akordy jedním prstem.

S automatickou harmonizací, akordovým sekvencerem a sofistikovaným procesorem pro rozpoznávání akordů vám Pa5X poskytne nástroje k vytváření bohatých hudebních aranží bez ohledu o jaký žánr se jedná.

Plynulé přechody mezi zvuky, styly a skladbami

Pa5X disponuje technologií Smooth Sound Transition (SST), která umožňuje plynulé přechody mezi zvuky, styly a skladbami bez jakéhokoli přerušení. V případě, kdy vyberete jiný prvek, zvuk, efekty, sekvence budou pokračovat ve hře a přirozeně se vytratí, dokud nebudete připravení na zahájení další sekvence nebo tónů, čímž získáte nepřerušovaný a realistický výkon.

Špičkový duální přehrávač s crossfaderem

Pa5X dokáže přehrávat dva styly, MIDI soubory nebo MP3 soubory současně v jakékoli kombinaci, což umožňují duální vestavěné přehrávače (XDS Crossfade Dual Sequencer/Player od KORG) Tyto dva přehrávače lze smíchat s praktickým crossfaderem nebo je použít k přehrávání skladby, zatímco další skladba čeká na spuštění. Zvukový procesor Pa5X poskytuje po celou dobu výkon, zpracování efektů a polyfonii, aby tyto přechody proběhly hladce.

Texty skladeb, akordy, partitury a znaky lze jasně zobrazit na velkém interním displeji nebo dokonce na externím displeji při připojení externího displeje přes vestavěný HDMI port. Je podporována široká škála formátu textů a dokonce můžete automaticky generovat partituru z MIDI skladby. Značky umožňují ve skladbě rychlou navigaci pomocí tlačítek Style-Element, což vám umožní snadno přeskočit zpět na pasáž, kterou chcete zopakovat, ať už jste kdekoliv – ve studiu, zkušebně nebo na pódiu.

Vytváření stylů a skladeb

Můžete si vytvořit své vlastní styly a nahrát své vlastní MIDI a MP3 skladby. Zahrnuté editační funkce umožňují detailní editaci každého zaznamenaného kroku. Sofistikovaná transpoziční tabulka přizpůsobí sekvence jakémukoli akordu, který budete hrát.

MIDI skladbu lze nahrát pomocí plnohodnotného sekvenceru. Ještě jednodušší je nahrát to, co zpíváte a přehráváte (včetně skladeb ve formátu MP3).

 

Zpěvník: hudební knihovna vždy s vámi

Skladby a styly lze uložit do integrovaného SongBooku, jehož databázové záznamy lze snadno synchronizovat s externími čtečkami partitury na tabletu. K ovládání Pa5X tedy můžete použít digitální hudební knihovnu.

Skladby v hudební databázi lze uložit do Set Listů, z nichž je každá určena pro konkrétní set, zpěváka, hudební styl, pro snadnou manipulaci se všemi hudebními zdroji najednou během živých vystoupení. Při výběru skladby ze SongBooku okamžitě získáte potřebné zvuky, styl, skladbu, efekty a dokonce i akordovou sekvenci.

 

Kompletní zvuková knihovna

Palubní zvuky sahají od ultra-realistických akustických nástrojů přes elektrické vintage klávesy až po syntezátorovou klasiku s možností přidání fantazijních zvuků a speciálních efektů pro herní, mediální, video a filmovou produkci.

Jsou zde zahrnuty také nástroje z různých světových kultur, dle věkových kategorií a zároveň je ponecháno dostatek prostoru pro vaše vlastní rozšíření. Výběr akustických a elektrických pian, který zahrnuje zvuky ze slavného SV-2 Stage Vintage Piano, je zvlášť vhodný pro verzi s kladívkovou klaviaturou a 88 klávesami. Jsou zahrnuty také speciálně vybrané zvuky s vlajkových lodí syntezátorových pracovních stanic: Kronos a Nautilus. Nová sekce Drawbar a Organ se pyšní realistickým ovládacím povrchem, disponuje fyzickými posuvníky a tlačítky na hlavním panelu. Zahrnuty jsou také nové efekty, které jsou odvozeny od legendárního KORG CX-3 Cobro Organ.

Nové bicí soupravy byla nahrány s využitím nových inovativních technologií, výsledkem jsou mnohem realističtější zvuky bicích, které bezchybně napodobují špičkové klasické soupravy.

 Kromě obrovského množství zahrnutých zvuků můžete pomocí integrovaného sampleru vytvořit nové zvuky, bicí sady a zvukové smyčky. Nahrajte si vlastní zvuky nebo importujte ze standardních formátů souborů jako AIFF, WAV a SF2. Podrobný editor samplů vám umožní doladit vaše samply a dokonce přeměnit zvukovou smyčku na perkusní sadu.

 

Intuitivní sekce mixéru s rozsáhlým zpracováním efektů

Zvuky na Pa5X jsou zpracovávány propracovaným řetězcem profesionálních efektů studiové kvality s až 10 FX vstupy, 3 Master FX a 1 Finalizerem pro každého ze dvou přehrávačů. Keyboard sety mohou využívat až 3 vstupy a 3 Master FX.

Finální masteringové efekty jsou aplikovány jako poslední krok na audio výstupy, což vede k velmi čistému zvuku, který je smíchán a produkován. Je to výsledek dlouhodobé spolupráce firem KORG a Waves Audio® - světových velikánů v oblasti studiových masteringových efektů.

 

Vyhrazené mikrofonní a kytarové vstupy se zpracováním efektů

K samostatným audio vstupům Pa5X lze současně připojit mikrofon a kytaru. Technologie harmonizace vokálů a zpracování kytarových efektů, přičemž každý z těchto vstupů má vyhrazené vestavěné efekty.

cela nezávislý kytarový vstup má dokonce vlastní ovládání zisku signálu. Kytarové efekty zahrnují vintage pedály a simulátory komb, čímž dále zlepšují zvuk a výkon kytary. K dispozici je mnoho předdefinovaných kytarových presetů, až 4 inzertní efekty, a snadno si také vytvoříte a uložíte vlastní efektové presety. Tyto nové výkonné kytarové efekty výrazně usnadňují živé hraní kytaristy, protože všechny efekty a jejich nastavení zařídí Pa5X.

Ke každé položce v SongBooku můžete přiřadit jeden vokál a jednu kytarovou předvolbu, což umožňuje snadné a rychlé provedení při živém hraní.

 

MIDI, USB, HDMI, audio vstup a výstup, pedálové konektory

Pa5X nabízí nepřeberné množství připojení pro zvuk, ovládání a úložiště. Lze použít MIDI a USB pro ovladače nebo úložná zařízení, HDMI pro externí displej, audio XLR konektory, jack, minijack pro další klávesy, kondenzátorové a dynamické mikrofony, kytary, baskytary, smartphony, tablety, nebo připojit vaše nástroje k napájeným reproduktorům nebo PA systémům prostřednictvím symetrických vstupů. Pro samostatné zpracování zvuků jsou k dispozici čtyři samostatné linkové výstupy.

Tři pedálové vstupy umožňují připojit preferovaný damper pedál, footswitch, volume a expression pedál. Můžete použít jakékoliv pedály, nebo příslušenství z nabídky KORG.

 

Standardní formáty souborů

Použití standardních formátů soborů jako MIDI nebo MP3 pro skladby, WAV, AIFF a SF2 pro vzorky, otevírají zcela nové možnosti. MIDI a USB porty umožňují připojit se k jakémukoli extérnímu paměťovému zařízení, osobnímu počítači, smartphonu, tabletu nebo externímu ovladači. Konektor HDMI je kompatibilní s mnoha moderními monitory nebo klubovými video systémy.

 

Volitelné špičkové příslušenství

Volitelný robustní moderní stylový stojan ST-SV1-BK je ideální na pódiu a díky svému elegantnímu designu jej oceníte ve vaší domácnosti jako stylový kus nábytku.

Pa5X je kompatibilní s KORG PaAS Amplification Systém, reproduktorovým systémem, který byl speciálně navržen pro snadné připojení k aranžéru bez kabelů, což vám umožní poslouchat v nejlepší zvukové kvalitě i při nejnižších úrovních hlasitosti např při cvičení v noci.

 

Shrnutí

Pa5X je nejvýkonnější, nejinspirativnější a nejsnadněji použitelný profesionální aranžér, který byl kdy vyroben. Jedinečná kombinace nových zvukových možností, operačního systému, zjednodušené navigace a sad funkcí jsou připraveny posunout vaši hru a tvorbu na zcela novou úroveň.

Specifikace:

Klávesy:

 • Pa5X 61: 61 kláves (C2 – C7) Polovyvážené klávesy s Aftertouch
 • Pa5X 76: 76 kláves (E1 – G7) Polovyvážené klávesy s Aftertouch
 • Pa5X 88: 88 kláves (A0 – C8) Kladívková klaviatura s Aftertouch

Case:

 • Hliníkové pouzdro s dřevěnými bočními panely

Operační systém:

 • Upgradovatelný operační systém

Zvukový generátor:

 • EDS-XP (Enhanced Definition Synthesis-Expanded)
 • Multimode filtry s rezonancí, 3-pásmový EQ pro každou stopu

Polyfonie:

 • 160 hlasů, 160 oscilátorů

Efekty:

 • Keyboard Tracks:
 • Keyboard Tracks: 3 Insert Effect; 3 Master Effects
 • Style/Song: 10 Insert Effects; 3 Master Effects
 • Master EQ a Finalizer pro skladby a styly
 • Finální masteringové efekty: Waves | MaxxAudio® Suite
 • Technologie mikrofonního procesoru od Shift Audio
 • Nastavení mikrofonu: Kompresor, EQ, Gate
 • Čtyřdílný Harmonizer, Doubler, Filter, Modulation, Delay, Reverb, AutoPitch

Kytarový procesor:

 • Kytarový rack (4 efektové sloty) se stompboxem a simulací zesilovače

Zvuky / bicí sady:

 • Tovární: Více než 2 200 továrních zvuků
 • Pět vícevrstvých stereo akustických klavírů s Damper/Body Resonance těla, zvukové sady GM/XG, více než 130 bicích sad včetně ambientních bicích a bicích sad na bázi Round Robin
 • Uživatelská sekce: 768 zvuků, 384 bicích sad
 • Digitální táhla: 9 stop, perkuse, zapínání/vypínání kláves, Leakage, vibrato/chorus, rotační reproduktor se simulátorem zesilovače
 • Přirozené zvuky bubnu, funkce Round Robin
 • Technologie Defined Nuance Control (DNC).
 • Rychlá a úplná úprava zvuku, Drum Family a úprava celé sady bicích

Sampling:

 • Uživatelská PCM Sample paměť: 4 GB dat, ekvivalentní 8 GB lineárně při komprimaci
 • Načte formáty KORG, WAV, AIFF a SoundFont™
 • Ukládá formáty KORG, WAV a AIFF
 • Full Edit, Time Slice, Sampling funkce (vzorky)

Keyboard Sety:

 • Tovární: Více než 500 sad továrních setů, volně programovatelných
 • Kombinuje čtyři zvuky kláves plus efekty a nastavení
 • Knihovna přístupná pomocí tlačítek na předním panelu
 • Speciální sada kláves “My Setting”.

Přehrávače:

 • Patentovaný duální přehrávač XDS Crossfade s ovládáním vyvážení X-Fader
 • Prolínání mezi skladbami a/nebo styly

 Styly:

 • Tovární: Více než 600 továrních stylů, volně programovatelných
 • Osm stop stylu, 4 sady kláves a 4 pady na styl; Programovatelné parametry zvuků, efektů a stylů
 • Režim Guitar mode 2, paralelní a pevný NTT (tabulka transpozice poznámky)
 • Záznam stylu a úprava události
 • Prvky stylu: 3 Intro, 4 Variations, 4 Fills, 1 Break, 3 Endings
 • Ovládání stylů: Play/Stop, Synchro Start, Synchro Stop, Tap Tempo/Reset, Auto Fill, Memory, Bass Inversion, Manual Bass, Bass & Lower Backing, Drum & Bass, Individual Style Tracks Mute, Style to Keyboard Set Set

Akordový sekvencer:

 • Tovární: Více než 200 akordových sekvencí
 • Záznamník/přehrávač sekvencí akordů
 • Akordové sekvence lze uložit do položek Style a SongBook Entries

Songs:

 • Patentovaný duální přehrávač XDS Crossfade s ovládáním vyvážení X-Fader
 • Podporované formáty: MID, KAR, MP3 + texty, MP3+G
 • Texty, partitury a data akordů lze zobrazit na obrazovce nebo na externím video monitoru
 • Značky s funkcemi Add, Delete, Edit, Loop a AutoScroll

Jukebox funkce:

 • Plně vybavený, 16-stopý sekvencer, Song Edit
 • MP3 přehrávač / rekordér
 • Dvojitý MP3 přehrávač a MP3 rekordér
 • Nahrává soubory MP3, včetně stylů, MIDI skladeb, MP3 skladeb, keyboard zvuků, padů, matice, mikrofonu, kytary, efektů
 • Transpozice (+6/-5 půltónů), změna tempa (±30 %)
 • Odstraňovač vokálů (Vocal Remover)

SongBook (zpěvník):

 • Plně programovatelná hudební databáze založená na stylech, MIDI skladbách (soubory MID a KAR), skladbách MP3 se značkami Artist a Genre
 • Možnosti filtrování a řazení
 • Uživatelsky definovatelné seznamy sad

Kompatibilita:

 • Starší modely řady Pa: Styly, sady kláves, zvuky (programy), songs, pads

Pads:

 • Tovární: Více než 400 padů
 • Čtyři přiřaditelné podložky + tlačítka Stop
 • Funkce Pad Record

Uživatelská kontrolní sekce, nastavení:

 • 9 přiřaditelných posuvníků, 9 přiřaditelných tlačítek, pruhový displej; 4 Předvolba + 1 Uživatelská nastavení

Maticová sekce:

 • 16 maticových padů, 4 tlačítka předvoleb

Ovládání stylu/skladby

 • Play/Stop, Go To Start, Style Select, Song Select, Xfader, Tempo +/-, Tempo Lock, Tap Tempo/Reset, Synchro Start, Synchro Stop, Fade In/Out, Chord Scan (dolní, horní), Chord Sequence , Memory, Autofill

Obecné ovládací prvky:

 • Master Volume, Octave Transpose, Master Transpose, Dial, Up/+, Down/-, Joystick (Pitch + Modulation), Ribbon, 3 Assignable Switches, Search, Shift, Keyboard Sounds On/Off, Split, Ensemble, Rec/Edit, Menu, Exit

Ovládací vstupy:

 • Damper Pedal; podporuje poloviční šlapání s volitelným pedálem KORG DS-1H
 • 2 Přiřaditelný pedál/nožní spínač

Audio vstupy:

 • Mikrofon: Mono s ovládáním Gain a Phantom Power (Combo XLR, symetrický kabel)
 • Kytara: Mono s ovládáním Gain (6,3mm " jack, nesymetrický kabel)
 • Line 1: levá/pravá (6,3mm jacky, symetrické)
 • Line 2: Stereo (3,5mm" mini-jack, nesymetrický)

Audio výstupy:

 • Line: Main Left/Right, Separate Outs 1/2/3/4 (6,3mm" jacks, symetrický)
 • Headphones (6,3mm jack)

Video výstup:

 • HDMI konektor

MIDI:

 • IN, OUT, THRU standardní MIDI konektory
 • USB na MIDI, přes port USB zařízení
 • 16 Uživatelsky definovatelné předvolby MIDI

USB:

 • Typ A (Host 3.0, pro úložná zařízení a řadiče): 1 přední, 2 zadní
 • Typ B (zařízení 2.0, pro osobní počítače a tablety): 1 zadní

 • Interní disk: 1 GB
 • Micro SD karta (není součástí dodávky): Slot na zadním panelu s plastovým krytem
 • USB flash disk (není součástí dodávky): Lze připojit k portům USB Host

 

Displej:

 • 8" širokoúhlý kapacitní barevný TouchView™ TFT displej, rozlišení 800 x 600

Hodiny:

 • Vnitřní systémové hodiny

Spotřeba energie:

 • 100-240 voltů, 50/60 Hz
 • < 0,2 Watt v pohotovostním režimu / 20 Watt normální / 45 Watt s nainstalovaným PaAS

Rozměry (Š x H x V) (bez hudebního stojanu, displej zcela spuštěný):

 • Pa5X-88: 1 262,0 x 396,4 x 146,0 mm / 49,68” x 15,60” x 5,74”
 • Pa5X-76: 1 233,1 x 374,3 x 126,8 mm / 48,54” x 14,73” x 4,99”
 • Pa5X-61: 1 021,1 x 374,3 x 126,8 mm / 40,20" x 14,73" x 4,99"
 • PaAS (volitelné): 980 x 180 x 140 mm / 38,58” x 7,08” x 5,51”

Hmotnost:

 • Pa5X-88: 20,1 kg / 44,31 lb
 • Pa5X-76: 17,4 kg / 38,36 lb
 • Pa5X-61: 15,1 kg / 33,29 lbs
 • PaAS (volitelně): 5,70 kg / 12,56 lb

Příslušenství:

 • Napájecí kabel, stojan na noty, stručný návod

Možné doplňující příslušenství (KORG)

 • PaAS Amplification System
 • Stojan na klávesnici ST-SV1-BK
 • Nožní ovladač EXP-2
 • XVP-20 Expression/Volume pedál
 • DS-1H Damper Pedal (podporuje poloviční šlapání)
 • PS-1 pedálový spínač
 • PS-3 pedálový spínač
 • Hlasitostní pedál VOX V860