Korg PROLOGUE 8 - Polyfonní analogový syntezátor

190 bodů do věrnostního systému
Výrobce
Korg

Kód produktu
P00376

Cena
28 600 Kč s DPH

Na dotaz
ks

Nová generace špičkového analogového syntezátoru. Nekompromisní výkon a parametry. Více

Polyfonní analogový syntezátor

Korg Prologue je profesionální polyfonický analogový syntezátor s plnohodnotnou klaviaturou, plně programovatelný. Vychází z monofonního modelu monologue a čtyřhlasého minilogue, po kterých se nyní představuje jako dlouho očekávaná nová vlajková loď mezi analogovými syntezátory: to je prologue. Díky výkonným analogovým obvodům převzatým přímo z dřívějších typů této série, které kombinuje s novým multi engine a špičkovými efekty, může prologue nabídnout mnohem širší spektrum zvuků a dalších možností hudební tvorby.

Produktovou řadu tvoří dvě varianty, ze kterých si hráči mohou vybrat přesně podle svých potřeb: 16-hlasý 61-klávesový prologue-16, a osmi hlasý 49-klávesový prologue-8. Obě verze přitom nabízejí zvuky, o kterých se ostatním analogovým syntezátorům může jen zdát.

16/8-hlasý analogový zvuk

prologue je polyfonický analogový syntezátor s 8 nebo 16 multitémbrovými hlasy. Dá se říct, že celý současný pokrok ve vývoji analogových syntezátorů KORG se zhmotnil právě v modelu prologue, který přináší to nejlepší z aktuálních technologií s použitím přes 11,000 diskrétních elektronických součástek. Přestože je prologue vlajkovou lodí, stále si ale zachovává intuitivní ovládání a přímočarost svých předchůdců. Nadto se může pochlubit čistě analogovým zpracováním signálu nebo bezkonkurenční kvalitou zvuků.

Prologue využívá strukturu skládající se ze 2VCO + MULTI ENGINE, 1VCF, 2EG, 1VCA, a 1LFO. Vedle standardních prvků nabízí prologue dvoupólový filtr typu low pass s vylepšenou ostrostí, nebo mocné zkreslení pomocí „drive“ či přepínač low cut (high pass). Oproti modelům minilogue a monologue byl nový prologue vylepšen v každém směru, takže dokáže zahrát všechno co od polyfonického syntezátoru očekáváte: hutné basy, jasné sólové tóny nebo komplexní zvuky padů.

Nově vyvinutý multi-engine

Schopnosti modelu prologue jdou daleko za hranice analogového zvuku. Nově vyvinutý multi engine je zařazen jako VCO3 a k dosavadním funkcím přidává digitální vlnové formy a FM. Tento vícenásobný engine, který se skládá ze tří různých zvukových algoritmů, lze kombinovat s analogovými VCO a dosáhnout takových zvuků, které jsou pro běžný analogový syntezátor zcela nemyslitelné.

Šumový generátor

V nabídce jsou čtyři typy šumového generátoru, nepostradatelného pro perkusivní zvuky nebo zvukové efekty. Vyzkoušejte si, jak dokáže digitální filtrování změnit barvu zvuků.

VPM oscilátor

VPM (Variable Phase Modulation) / FM oscilátor byl nově vyvinut pro prologue. Jeho ostré a kovové zvuky s komplexními zvukovými přesahy jsou nedosažitelné analogovou cestou. Díky otočnému tlačítku SHAPE a šestnácti typům oscilátoru se k potřebnému zvukovému odstínu dostanete velmi snadno a intuitivně. A když oscilátor zkombinujete s učinnými analogovými filtry, připravte se na zvuky, jaké jste ještě nikdy neslyšeli.

Uživatelský oscilátor

Do uživatelského (user) oscilátoru můžete nahrávat vlastní, vámi vytvořené programy oscilátoru. K dispozici je přitom šestnáct pozic a jeden typ morphing wavetable oscilátoru je přednastaven jako preset.

Digitální efekty

Vysoce kvalitní digitální efekty mají původní 32-bitové zpracování, díky kterému ještě lépe vyniknou unikátní zvuky prologue. K dispozici jsou dva efektové moduly (modulační efekt a delay/reverb), s nimiž můžete docílit velmi široké spektrum různých efektů jako jsou chorus, tape delay nebo nejrůznější druhy reverbů. Do slotů user efektu lze navíc nahrávat efektové programy které si sami vytvoříte.

Přizpůsobení uživatelům

Prologue nabízí SDK (Software Development Kit), který umožňuje vývojářům programovat, přizpůsobit a rozšířit možnosti multi-engine a gitálních efektů. Ke stažení bude asi na jaře 2018. Prologue obsahuje 16 uživatelských slotů pro oscilátor a 16 uživatelských efektových slotů, pro které bude možné použít archivační software (očekává se také na jaře 2018) na vytvoření vlastních unikátních programů, oscilátorů a efektů a ich import do prologue.
Zajímá vás jaké typy zvuků lze vytvořit kombinací digitálních oscilátorů s analogovou syntézou? Můžete si udělat naprosto originální a výjimečné programy, které lze navíc sdílet s komunitou dalších uživatelů. Vycházet přitom můžete třeba ze vzorového kódu od KORG a potom už je to jen na vás a na vašem prologue.

Analogový comp/booster

Exkluzivní VU meter najdete pouze na prologue-16 a indikuje stav nově vyvinutého master efektu L.F. COMP. Je to dolnopásmový booster/compressor postaven na analogovém obvodu, jehož hlavní přednosti a dynamiku poznáte především při pódiových vystoupeních s velkou hlasitostí.

Bi-témbr

Prologue je dvojtémbrový syntezátor, na kterém lze hrát současně dva různé programy. Kromě layer a split můžete také pomocí crossfade vytvářet plynulé zvukové přechody mezi hlavním a vedlejším zvukem. Bohatých 16 nebo 8 hlasů přitom zajistí dokonalé nazvučení přesně podle vašich potřeb.

Hlasové režimy

Model prologue nabízí hlasové režimy, ve kterých lze podle potřeby volně kombinovat všech jeho 16 nebo 8 hlasů. Ve standardním POLY režimu můžete hrát akordy s až 16 nebo 8-hlasou polyfonií. MONO režim je ideální pro basy, využívající sub-oscillator. UNISON umožňuje díky souzvučnému přehrávání všech hlasů generovat hutné a široké sólové zvuky. V režimu CHORD můžete hrát akordy stiskem jediné klávesy. V kombinaci s otočným tlačítkem DEPTH lze díky těmto režimům dosáhnout skutečně nevídaného množství různých efektů.

Čtyři hlasové režimy

 • POLY: funguje jako poly syntezátor až se 16 nebo 8 hlasy. Otočením tlačítka VOICE MODE DEPTH do polohy DUO pak získáte poly syntezátor, který hraje unisono a to až s osmi nebo čtyřmi hlasy.
 • MONO: funguje jako mono syntezátor se sub oscilátorem.
 • UNISON: funguje jako souzvučně znějící mono syntezátor.
 • CHORD: přehrává akordy.

Arpeggiátor

Výkonný arpeggiátor otevírá svět netušených možností. Má rozsah čtyř oktáv a šest typů arpeggiátoru včetně manuálního nastavení. Arpeggiátor poslouží nejrůznějším způsobem – od generování složitých frází které byste na klávesy nezahráli, až po formování originálních zvuků.

Sortování programů

Funkce pro sortování programů umí okamžitě změnit způsob řazení 500 obsažených programů. Můžete si tak programy setřídit podle kategorie, podle abecedy, pomocí LIKE si najít oblíbené programy nebo v režimu FREQUENT seřadit programy podle frekvence jejich používání, případně v režimu  ENVELOPE řadit programy podle jejich zvukové křivky (délky). Díky celkem osmi možným podmínkám filtrování výběru se vždy snadno a rychle dostanete přesně k tomu zvuku, jaký právě potřebujete.

Osm možností řazení programů

 • PROG NUM: řazení podle čísla programů.
 • CATEGORY: řazení podle kategorie programů.
 • ALPHABETICAL: abecední řazení programů.
 • LIKE: řazení podle programů označených jako “oblíbené”
 • FREQUENT: řazení podle četnosti užívání programů.
 • ENVELOPE: řazení podle délky zvukové křivky.
 • RANDOM: náhodné řazení.
 • LIVE SET: řazení programů registrovaných v live setu.

Japonská natural touch klaviatura

Jako vlajková loď své kategorie splňuje prologue přísné nároky v každému detailu.

Proto je taky klaviatura, vyráběná v Japonsku, ve stejné kvalitě a nabízí stejný herní pocit jako klávesy dalších špičkových syntezátorů KORG.

Design modelu prologue je velmi elegantní a nově redefinuje vzhled klasických syntezátorů. Čelní hliníkový panel v černé barvě má podobné křivky jako u minilogue, doplňují ho bytelně vypadající kovová tlačítka a vše korunují postranní panely z dubového dřeva – na první pohled tak poznáte, že toto je opravdu mistrovský nástroj.

Technické specifikace

Klaviatura: 
prologue-16: 61 kláves (Natural touch s dynamikou)
prologue-8: 49 kláves (Natural touch s dynamikou)
Generování zvuku: analogový zvukový generátor + Multi digitální zvukový generátor (Noise, VPM, User)

Maximální polyfonie: 
prologue-16: 16 hlasů
prologue-8: 8 hlasů

Programy: více než 500 programů (více než 200 přednstaveno, 300 user programů).

Hlasový režim (Voice Mode): 4 (POLY, MONO, UNISON, CHORD). V každém režimu lze navíc pomocí nastavení VOICE MODE DEPTH měnit různé parametry.

Témbr: Maximálně dva témbry (Main timbre, Sub timbre). Funkce Layer, crossfade a split.

Arpeggiátor: 6 typů (Manual, Rise, Fall, Rise Fall, Random, Poly Random). Tempo a note range lze měnit.

Program Sort: 8 (PROG NUM, CATEGORY, ALPHABETICAL, LIKE, FREQUENT, ENVELOPE, RANDOM, LIVE SET).

Hlavní parametry syntezátoru

VCO1: WAVE (SAW, TRIANGLE, SQUARE), OCTAVE, PITCH, SHAPE
VCO2: WAVE (SAW, TRIANGLE, SQUARE), OCTAVE, PITCH, SHAPE
MODULATION: PITCH EG (ALL, VCO1+2, VCO2), PITCH EG INT, SYNC, RING, CROSS MOD DEPTH
MULTI ENGINE: NOISE/VPM/USER, OCTAVE, TYPE, SHAPE
MULTI ENGINE Typy
Noise generator: 4 typy
VPM oscillator: 16 typy
User oscillator: 16 slotů
MIXER: VCO1, VCO2, MULTI
VCF: CUTOFF, RESONANCE, EG INT, DRIVE, LOW CUT, KEYTRACK
AMP EG: ATTACK, DECAY, SUSTAIN, RELEASE
EG: ATTACK, DECAY, SUSTAIN, RELEASE
LFO: WAVE (SAW, TRIANGLE, SQUARE), MOD (FAST, SLOW, BPM), RATE, INT, TARGET (PITCH, SHAPE, CUTOFF)

Hlavní parametry efektů

MOD EFFECT: OFF/ON/SELECT (CHORUS, ENSEMBLE, PHASER, FLANGER, USER), SPEED, DEPTH
MOD EFFECTS Typy
CHORUS: 8 typů
ENSEMBLE: 3 typy
PHASER: 8 typů
FLANGER: 8 typů
USER: 16 typů

DELAY/REVERB: OFF/DELAY/REVERB, TIME, DEPTH
DELAY/REVERB Typy
DELAY: 8 typů
REVERB: 8 typů

L.F. COMP (pouze prologue-16): OFF/ON, GAIN

Ovládací prvky

Ovládací kolečka: Modulation kolečko kterým lze u každého programu měnit různé parametry, pitch kolečko
Otočná tlačítka: PORTAMENTO, VOICE SPREAD (pouze na prologue-16)

Displej

Hlavní: Real-time OLED osciloskop nabízí vizuální zpětnou vazbu při změně parametrů
MULTI ENGINE sekce: 7 segmentový x 6 znakový LED displej

Input/Output konektory

Audio:
Headphone jack (stereo phone jack) 
OUTPUT L/MONO, R jacky (mono phone jack nevyvážený)
Sync: 
SYNC IN jack (3.5 mm [1/8"] mini jack, max vstupní hlasitost 20 V)
SYNC OUT jack (3.5 mm [1/8"] mini jack, výstupní hlasitost 5 V)MIDI:MIDI IN jack, MIDI OUT jack
USB: 
USB B jack
Control:
EXPRESSION jack, DAMPER jack (half damper nepodporováno)

Napájení

Zdroj napájení: z elektrické sítě
Příkon: 
prologue-16: 38 W
prologue-8: 23 W

Rozměry
prologue-16: 874 mm x 348 mm x 118 mm
prologue-8: 709 mm x 348 mm x 118 mm

Hmotnost
prologue-16: 9.1 kg
prologue-8: 7.5 kg

Dodávané příslušenství
Napájecí kabel

Parametry

Počet kláves 49

Diskuse

ZBOŽÍ SKLADEM

Dostupnost nabízených produktů pravidelně aktualizujeme a u většiny zboží najdete zelenou, jelikož jej držíme skladem.

DOPRAVA ZDARMA

Objednávky s volbou přepravy společnosti DPD máte od nás zcela zdarma a to bez žádné limitované částky.

RYCHLÉ DORUČENÍ

Expedujeme každý den a ve spolupráci s kurýry jsme také schopni doručit do 48 hodin.